Mano aukščiau esantis parašas man yra atpažįstamas, jis yra panašus į mano realų fizinį parašą. Patvirtinu, kad juo pasirašytas dokumentas yra traktuojamas kaip teisiškai galiojantis ir prilyginamas originaliai pasirašytam dokumentui.

Smalsiems vaikams – naujos „CurioCity“ pramogų erdvės

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus Kaune buvo įkurta ypatinga vieta – miestas smalsiems vaikams pristato dar daugiau aktyvių pramogų.

Jau tuomet čia atsivėrė niekur kitur Lietuvoje nematytos erdvės, kuriose mažieji lankytojai kartu su savo tėveliais turėjo progą ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir tobulėti. Šiandien čia – dar daugiau naujienų ir pramogų.

Užsienio praktikos adaptuotos Lietuvoje

Apie tokio centro atsiradimą Lietuvoje buvo galvojama ne vienerius metus. Koncepcijos idėja gimė lankantis Amerikoje esančiuose vaikų muziejuose, kurių ten suskaičiuojama daugiau nei 200. Tiesa, verta pastebėti, kad  „CurioCity” centro koncepcija šiek tiek skiriasi nuo amerikietiškųjų „children‘s museum“, kurie yra gerokai didesni ir veiklos juose labiau orientuotos į vaidmenų žaidimus bei aktyvias pramogas. Edukaciniame pramogų centre greta jau minėtų pramogų svarbų vaidmenį atlieka edukacija.

Tikriausiai didžiausias vaikų edukacinio pramogų centro „CurioCity“ išskirtinumas gali būti vadinamas „žaidžiu-žinau“.  Vaikai čia imituoja realaus gyvenimo situacijas, per žaidimą susipažįsta su suaugusiųjų pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis, išmokta elgtis netikėtose ar netgi sudėtingose gyvenimiškose situacijose bei puikiai praleidžia laiką. Toks edukacinis pramogų centras Lietuvoje – pirmasis ir didžiausias visose Baltijos šalyse.

Vienintelis Lietuvoje edukacinis pramogų centras vaikams „CurioCity“ (nuotr. Eglė Gendrėnaitė)

„Esame tokie vieninteliai Lietuvoje. Nuo pat šios, analogų neturinčios, erdvės šeimoms įvedimo į rinką stengiamės pakeisti tėvų susikurtą stereotipinį mąstymą, kad Lietuvoje yra tik įprasti žaidimų kambariai, o edukacinių erdvių reikia ieškoti užsienio šalyse. Tačiau tikrai neverta keliauti į Ameriką, užtenka atvykti į Kauną.“ – sako edukacinio pramogų centro „CurioCity“ direktorė Agnė Ališauskienė.

Nuo atidarymo 2017-aisiais edukaciniame centre jau apsilankė beveik 260 tūkst. vaikų iš Lietuvos ir užsienio.

Edukacija per žaidimą – būdas pasąmoningai įskiepyti svarbią informaciją

„CurioCity“ žaidimų erdvėse tikrai nerasite tomų įvairiausių instrukcijų ir ilgų, nuobodžių paaiškinimų. Čia – viskas paprasta ir aišku net patiems mažiausiems.

„Kiekviena erdvė yra teminė. Pavyzdžiui, viena iš 12 erdvių yra skirta žmogaus kūno pažinimui. Čia vaikai tampa medikais. Specialiame kabinete apsirengę chalatu, kepure, pasiėmę įrankių lagaminą, ant kaklo pasikabinę stetoskopą,  eina  gydyti savo tėvelius. Mokosi suteikti pirmą pagalbą, tvarstyti, klausosi širdies dūžių. Tuo metu tėvai vaikams gali perskaityti dekoracija tapusius patarimus ir įdomius faktus apie žmogaus kūną, kuriuos galima rasti ant teminių erdvių sienų“, – pastebi edukacinio pramogų centro „CurioCity“ vadovė.

Taip žaisdami vaikai nesijaučia tik kažko mokomi, todėl jiems nekyla atmetimo reakcija. Mažieji labiau atsipalaiduoja, gali lėtai, bet užtikrintai susikrauti didelį žinių bagažą, kuriame telpa žmogaus kūno pažinimas, informacija apie pirmosios pagalbos suteikimą ar higienos įpročiai.

Fizinio ir protinio lavinimo suderinimas

Retas Z kartos vaikas yra linkęs valandų valandas sėdėti ramiai ir mokytis, todėl edukaciniame centre „CurioCity“ galima rasti ne tik įvairių lavinamųjų žaidimų, bet ir smagių bei išskirtinių karstyklių, laipynių ar kitų aktyvių pramogų. Net 250 lankytojų talpinančiame, 1500 kv. m., centre mažieji lankytojai gali žaisti su savo bendraamžiais tuo pačiu lavindami atsakomybės, saugumo ir bendravimo įgūdžius.

Dar šią vasarą – dvigubai daugiau aktyvių pramogų (nuotr. Eglė Gendrėnaitė)

„Aktyvios pramogos vaikams yra neatskiriamos nuo edukacinių veiklų, todėl mūsų centre galima ne tik vairuoti tikrą policijos automobilį ar patirti greitosios pagalbos ekipažo iššūkius, bet ir išlieti energiją aktyviose pramogose. Pastebėjome, kad tokių pramogų poreikis auga, todėl nusprendėme, kad laikas vėl atsinaujinti ir įsileisti į savo miestą naujovių“, – šypsosi Agnė Ališauskienė.

Dvigubai daugiau aktyvių pramogų

Dar gegužės mėnesį miesto herojų erdvę papildę policijos pažinimo kampeliu, kuriame lankytojai gali susipažinti su policijos pareigūnų darbu, „CurioCity“  ir vėl turi džiugių naujienų savo lankytojams.  Jau visai netrukus edukacinis pramogų centras sukvies dar daugiau aktyvių pramogų gerbėjų.

Virš dabar esančių teminių erdvių bus sukurtas tarsi lyninis antrasis aukštas, kuriame bus dar daugiau galimybių pašėlti. Lankytojai galės išbandyti kabančius tinklinius tunelius, juos perėję nerti į kamuoliukų baseinus, įveikti silikoninių vamzdelių labirintą ir iš viršaus pasiekti namelį medyje.

Tiesa, bijantiems dėl mažųjų saugumo, „CurioCity“ atstovė Agnė Ališauskienė siūlo nesijaudinti, nes konstrukcijos atlaikys tikrai ne tik mažuosius lankytojus, bet ir jų tėvelius bei darbuotojus. Edukaciniame pramogų centre „CurioCity“ visos erdvės ir pramogos yra sužymėtos lentelėmis, kurios padeda suprasti kokio amžiaus vaikams jos yra tinkamos. Tai bus padaryta ir su papildomai įrengiamomis aktyviomis pramogomis. Dalis jų bus skirtos vaikams nuo 4 metų, kitos – nuo 6 metų.

„Dar šią vasarą aktyvių pramogų mūsų centre bus dvigubai daugiau! Formuojame antrą aukštą. Čia bus galima ne tik aktyviai leisti laiką, bet ir apžvelgti daugelį dabartinių patalpų lyg iš paukščio skrydžio. Tikime, kad mūsų mažiesiems draugams galimybė iš viršaus matyti kitus pramogaujančius vaikus bus visiškai naujas ir labai smagus potyris.  Edukacinio centro lankytojams papildomos aktyvios pramogos bus nemokamos.“ – apie naująsias aktyvių pramogų erdves pasakoja edukacinio pramogų centro „CurioCity“ direktorė Agnė Ališauskienė.

 

Šaltinis: kaunieciams.lt

Kontaktai

I-VII 10-21 val.

Prekybos ir laisvalaikio centras MEGA, Islandijos pl. 32, Kaunas

Prisijunk prie komandos