Mano aukščiau esantis parašas man yra atpažįstamas, jis yra panašus į mano realų fizinį parašą. Patvirtinu, kad juo pasirašytas dokumentas yra traktuojamas kaip teisiškai galiojantis ir prilyginamas originaliai pasirašytam dokumentui.

Pažinimas kartu su tėvais – vertingiausias laikas vaikams

Vasara – puikiausias metas padovanoti vaikams įsimintiniausias vaikystės akimirkas. Juolab, laikas praleistas kartu yra prasmingiausias.

Jei kitais metų laikais didžiąją dienos dalį užima darbas, mokykla, darželis ir kiti labai svarbūs kasdieniai reikalai, vasarą tėvai tikrai turi ne vieną progą skirti savo atžaloms daugiau dėmesio. Pasak psichologų, vaikams pats prasmingiausias laikas yra tas, kurį praleidžia kartu su tėvais.

 

Stiprėja savivertė

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kai taip mažai laiko turime vienas kitam, tėvų ir vaikų drauge leidžiamas laikas itin svarbus. Kalbu apie kokybišką laiką kartu, o ne tas akimirkas, kai vaikas zuja aplink ar bando ką nors pasakoti, o tėvai, nors fiziškai ir šalia, iki ausų panirę į telefonus ar kompiuterius, mat turi svarbių reikalų“, – sakė psichologė Inga Būdvytytė.

Daugiau laiko su tėvais praleidžiantis vaikas, pasak psichologės, jaučiasi svarbus ir vertinamas, o tai prisideda prie jo savivertės stiprinimo, vaikai lengviau susiranda draugų, geriau jaučiasi įvairiose stresinėse situacijose, gali lengviau apginti savo nuomonę, kartu praleistas laikas tampa prevenciniu veiksniu, mažinančiu tikimybę, kad vaikas įsivels į kokią nors rizikingą veiklą.

Bendra pažintinė veikla naudinga ne tik vaikams, bet ir patiems tėvams. „Išties naudinga į ekskursijas ir pramogas eiti kartu su vaikais, nes turėsite progą pažinti vaiką, pamatyti, kas jį domina, kas stebina, kokie dalykai traukia, kokie nėra įdomūs. O vaikas jausis svarbus ir vertinamas, ypač jei galės išreikšti savo nuomonę, papasakoti, kas patiko, ir matys, kad jums tai įdomu“, – teigė I. Būdvytytė.

Šeimos atradimų vieta

Vienas geriausių būdų pažinti tėvams savo vaikus, o vaikams patirti neišdildomų įspūdžių – Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre MEGA įsikūręs didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras „CurioCity“.

Kad tai puiki vieta kokybiškam šeimų laisvalaikiui, atskleidžia pirmųjų veiklos metų statistika: nuo to laiko, kai atvėrė duris, vaikų edukacinį pramogų centrą aplankė daugiau kaip 130 tūkst. vaikų ir suaugusiųjų – beveik tiek pat žmonių, kiek gyvena Klaipėdoje. Pagal lankomumo statistiką šis vaikų edukacinis pramogų centras tapo vienu didžiausių traukos centrų Lietuvoje, palyginimui – populiarų Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejų per metus aplanko apie 100 tūkst. lankytojų.

„Labai džiaugiamės, kad vaikų edukacinis pramogų centras tapo vieta, kurioje visavertiškai laiką leidžia visa šeima. Juk būtent tas akimirkas, kurias atrandame kartu su tėvais, visi mes labiausiai prisimename iš savo vaikystės“, – sakė rinkodaros vadovė Donalda Tumaitytė.

Būtent šeimos buvo pagrindiniai vaikų edukacinio pramogų centro pirmųjų metų lankytojai: beveik 50 tūkst. suaugusiųjų, o likusi dalis – vaikai, kurie dažniausiai čia lankosi kartu su tėvais. „Mokslu ir pažinimu paremta žaidimų erdvė yra puiki priemonė įsisavinti mokyklose dėstomus dalykus, skatinti ankstyvą profesinį orientavimą. Per metus vaikų edukacinį pramogų centrą su mokinių grupėmis aplankė apie 7 tūkst. vaikų“, – sakė D. Tumaitytė.

Atranda užsieniečiai

Vaikų edukacinio pramogų centro vadovų įsitikinimu, pirmieji veiklos metai tėra centro „įsibėgėjimas“, nes bendras lankytojų srautas nuolat auga.

„Kadangi mus vis dažniau atranda ir užsieniečiai, kurie šią vietą įtraukia į pažinimo programas ir būtinas aplankyti vietas Lietuvoje, neabejojame, kad antrieji veiklos metai bus dar geresni“, – šypsojosi D. Tumaitytė.

Šią vasarą susipažinti su vaikų edukaciniu pramogų centu itin patogu dalyvaujant nuo liepos organizuojamuose specialiose pažintinėse ekskursijose šeimoms. Jų metu lankytojai supažindinami su visomis vaikų edukacinio pramogų centro erdvėmis, pristatomos žaidybinės ir edukacinės veiklos, įdomiausi faktai, ekskursijos vadovai padeda atrasti naudingos informacijos apie supantį pasaulį, gamtos reiškinius, įvairias profesines veiklas bei mokslo sritis.

Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre MEGA, įsikūrusiame didžiausiame Baltijos šalyse vaikų edukaciniame pramogų centre per žaidimus vaikai ir suaugusieji supažindinami su fundamentaliomis mokslo žiniomis ir naujausiais pasiekimais. Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, liepsnojančio namo gelbėjimas, radijo laidų įrašų studija ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti – tai tik dalis to, ką parengė centro kūrėjai.

 

Šaltinis: alfa.lt

Kontaktai

I-VII 10-21 val.

Prekybos ir laisvalaikio centras MEGA, Islandijos pl. 32, Kaunas

Prisijunk prie komandos